Ale ne hned. Do konce září máte ještě možnost pořídit veškeré vosky v nabídce za současnou cenu. Od 1. října už pak za cenu vyšší.

Je mi jasné, že současné ceny jsou pro vás velkým lákadlem a že jejich navýšení může mnoho lidí odradit. Jelikož chci být vůči svým zákazníkům naprosto transparentní, ráda bych vám sdělila, proč ke zdražení dojde. Důvodů je hned několik.

Zdražení poštovného

Pokud jste četli informace, jistě víte, že suroviny pro výrobu vosků objednávám z Anglie. Jeden z mých dodavatelů bohužel kvůli své přepravní společnosti začal poštovné násobit. Za každých několik kilogramů tak musím najednou platit 19librové násobky. Jen za poslední zásilku jsem zaplatila na poštovném 57 liber místo původních 19.

Zvýšení nákladů na sójový vosk

Dodavatelé snížili kvůli problémům s přepravou prodejní hmotnost sójového vosku. A mně se tak zvýšily náklady. Jak to? Platí tu totiž klasická nepřímá úměrnost. Čím větší množství nakoupíte, tím levnější to pro vás je. A naopak. Čím méně, tím více. A přidejte k tomu všemu násobky poštovného. Ještě se vám nekouří z hlavy? Kdo by to byl řekl, že ta základoškolská matematika se někdy bude hodit, že?

Za kvalitu se platí kvantitou

Protože jsem chtěla své vosky zlepšit a zapracovat hlavně na jejich intenzitě, rozhodla jsem se před několika měsíci změnit dodavatele vůní. Díky tomu mám teď do nabídky přidávám naprosto neodolatelné vůně… ale bohužel v menším množství. Za kvalitu se totiž u většiny dodavatelů platí kvantitou. Opět tu negativně zapracovala nepřímá úměrnost. Za lahvičku vůně s o polovinu nižší dávkou platím víc než tomu bylo u předchozího dodavatele za dvojnásobné množství.

Být BIO je v dnešní době sakra drahá záležitost

Šetřit životní prostředí je prima… když si to můžete dovolit. Samozřejmě, že bych chtěla i já přispět svou troškou do mlýna. Proto místo plastových obalů vosků používám při výrobě silikonové formy, které můžu používat znovu a znovu. Takové formy ale také něco stojí. Samotné vosky pak balím do recyklovatelných celofánových sáčků. Chtěla bych kompostovatelné sáčky, ale najít je u nás v ČR je vzhledem k povaze vonných vosků téměř nadlidský úkol. Nebudu se tu sáhodlouze rozepisovat, proč tomu tak je, o vhodných sáčcích na vonné vosky mám totiž v plánu samostatný článek.

A pak je tu ještě jeden faktor… já.

Při všem tom nadšení a rozrušení z toho, že si konečně plním sen a otevírám si svůj vlastní e-shop, jsem při propočítávání cen vosků úplně zapomněla ještě na jednu důležitou položku. Na sebe. Ono totiž mít e-shop kromě peněz stojí ještě spoustu času. A kdybyste viděli, kolik času kromě samotné výroby trávím čištěním forem, fotografováním vosků, vymýšlením popisků, tvorbou etiket, spravováním instagramu, spravováním e-shopu, balením objednávek… je toho hodně.

Jedu v tom sama

Teď to vypadá, že si jen stěžuji. Ale není to tak. Jsem pyšná na to, že jsem si sama dokázala spustit e-shop, že jsem našla něco, v čem jsem dobrá a že při tvorbě nezávisím na nikom dalším. Dělám to sama a dělám to s láskou. Proto věřím, že se i nadále ke mně budete rádi vracet, protože vám mé vosky dělají doma radost a vy chcete udělat radost i někomu dalšímu. Mně.

Pokud jste dočetli až sem, děkuji vám za trpělivost. A připomínám, že do konce září ještě stihnete nakoupit nejen mé podzimní vosky za levněji. Navíc při nákupu nad 500 Kč poštovné na jakoukoliv pobočku Zásilkovny zdarma. 🙂

Vonné vosky od Marty: Listopad

Podobné příspěvky